صفحه اصلي > اخبار شهرداری > رونمایی از کتاب آثار اشعار امام (ره) و مستند یک شنبه خونین باحضور شهردار گرگان

رونمایی از کتاب آثار اشعار امام (ره) و مستند یک شنبه خونین باحضور شهردار گرگان


5 آذر 1399, 15:06. نويسنده: کارشناس3

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی روابط عمومی شهرداری گرگان، مراسم رونمایی از کتاب آثار برگزیده خوشنویسی اشعار امام خمینی(ره)، و مستند تلویزیونی قیام خونین مردم گرگان در پنجم آذرماه 1357 به نام «یک شنبه خونین» با حضور شهردار گرگان، رئیس و نایب رئیس شورای اسلامی شهر گرگان و تعداد محدود از مدیران شهرداری گرگان برگزار شد.


شهردار گرگان با تبریک و گرامیداشت هفته بسیج، ولادت امام حسن عسگری(ع) و قیام خونین پنجم آذرماه 1357 مردم گرگان، در این مراسم اظهار کرد: پنجم آذرماه سند پرافتخار مردم گرگان در انقلاب اسلامی است.


دکتر عبدالرضا دادبود بیان کرد: پنجم آذرماه نشان دهنده غیرت و تعهد مردم گرگان به انقلاب اسلامی و آرمان‌های امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی است.


وی گفت: خوشبختانه طی سال‌های اخیر شهرداری گرگان در تلاش بوده با تولید آثار فاخر و تاثیرگذار، نقش برجسته‌ای در برجسته‌سازی و بیان رشادت‌های مردم گرگان در واقعه خونین پنجم آذرماه داشته باشد که خوشبختانه در این راستا گام‌های خوبی برداشته شده است.


شهردار گرگان تصریح کرد: طی سال‌های گذشته تولید پوستر، بنرها، آثار صوتی و تصویری در فضای مجازی به خوبی انجام شد و امروز نیز از مستند تلویزیونی «یک شنبه خونین» با همین موضوع با مشارکت شهرداری گرگان و شبکه تلویزیونی مستند تولید و امشب از ساعت 20 پخش خواهد شد.


دادبود بیان کرد: این نخستین مستندی از واقعه پنجم آذرماه است که از شبکه سراسری با این کیفیت و غنای تحقیقاتی و مستند پخش خواهد شد.


وی اضافه کرد: همچنین شهرداری گرگان اقدام به چاپ نوبت دوم کتاب «یک شنبه خونین» به قلم غلامرضا خارکوهی تاریخ‌نگار گرگانی انقلاب اسلامی چاپ شده و امروز بین علاقمندان توزیع شده است.


دادبود همچنین با اشاره به سالروز ورود امام حسن عسگری(ع) تا میلاد این حضرت که با عنوان هفته فرهنگی گرگان نامگذاری شد، این ایام را گرامی‌داشت.


دادبود همچنین به تجمیع آثار کتابت اشعار امام خمینی(ره) که در سالروز رحلت جانسوز بنیانگذار انقلاب اسلامی در پارک شهر گرگان برگزار شده بود اشاره کرد و گفت: این کتاب در مرکز موزه اسناد شهرداری گرگان برای بازدید عموم به نمایش گذاشته خواهد شد.


رئیس شورای اسلامی شهر گرگان در این مراسم با تقدیر از این اقدام شهرداری گرگان در چاپ آثار برتر مراسم کتابت اشعار حضورت امام خمینی(ره) و مشارکت در ساخت مستند تلویزیونی «یک شنبه خونین» گفت: پنجم آذرماه اتفاق بزرگی بود که هر چه در مورد این روز گفته شود باز هم کم است.


سیدمحمد مرتضوی تصریح کرد: گرگان جزء شهرهایی بود که نقش برجسته‌ای را در مسیر پیروزی انقلاب اسلامی داشته است.


وی با اشاره به ساخت مستند «یک شنبه خونین» اضافه کرد: تولید این آثار بسیار ارزشمند است و باید تداوم داشته باشد و اینکه شهرداری گرگان در سال‌های اخیر با قدرت در این عرصه وارد شده جای تقدیر دارد.

 

نایب رئیس شورای اسلامی شهر گرگان نیز بیان کرد: تولید این مستند کار فاخری است که مورد تقدیر و حمایت همه به ویژه شورای اسلامی شهر گرگان قرار دارد.


ناصر گرزین بیان کرد: تولید محتوا در خصوص تاریخ انقلاب اسلامی به ویژه پنجم آذرماه هیچگاه تکراری نخواهد شد، در این واقعه اتفاقات بزرگی رخ داد که از زوایای مختلفی می‌توان برای آن محتوا تولید کرد.


وی در پایان با تبریک هفته بسیج، از تلاش‌های شهردار گرگان بخاطر اقدامات ارزشمند در تمام عرصه‌ها به ویژه عرصه‌های فرهنگی شهر گرگان تقدیر کرد.
انتهای پیام/س

رونمایی از کتاب آثار اشعار امام (ره) و مستند یک شنبه خونین باحضور شهردار گرگان

 

رونمایی از کتاب آثار اشعار امام (ره) و مستند یک شنبه خونین باحضور شهردار گرگان

 

رونمایی از کتاب آثار اشعار امام (ره) و مستند یک شنبه خونین باحضور شهردار گرگان

 

رونمایی از کتاب آثار اشعار امام (ره) و مستند یک شنبه خونین باحضور شهردار گرگان

 


بازگشت