صفحه اصلي > اخبار شهرداری > توسعه همکاری های متقابل؛ اتاق گوانگژو در شهرداری گرگان راه اندازی می شود

توسعه همکاری های متقابل؛ اتاق گوانگژو در شهرداری گرگان راه اندازی می شود


25 آبان 1399, 14:51. نويسنده: کارشناس3

به گزارش مرکز اطلاع رسانی روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری گرگان، دکتر عبدالرضا دادبود در ادامه همکاری های متقابل با شهر گوانگژو در راستای تفاهمنامه خواهرخواندگی با این شهر چینی از راه اندازی اتاق گوانگژو در شهرداری گرگان خبر داد.

 

دادبود با اعلام این خبر گفت: یکی از موضوعات مورد توافق با سرکنسولگری گوانگژو، راه­ اندازی اتاق گوانگژو در شهرداری گرگان بوده که به زودی افتتاح می شود.

 

وی بیان کرد: باتوجه به اهمیت و ظرفیت پیمان خواهرخواندگی، پیگیری­ های ما به گونه ­ای خواهد بود که کل استان و حتی سایر شهرها از این توافق بهره­ مند شوند.

 

شهردار گرگان اظهار کرد: به منظور بهره ­مندی از ظرفیت لجستیکی بیشتر مقرر شد ارتباطاتی با بنادر نزدیک به شهر گرگان صورت بگیرد و موضوع ارتقاء ظرفیت حمل و نقل دریایی نیز علاوه بر خطوط جاده ­ای، ریلی و هوایی مورد بحث قرار گرفت.

 

دادبود به ایجاد پایگاه داده در راستای همکاری در زمینه ­های صنعتی، تجاری، کشاورزی و فرهنگی و ... اشاره و بیان کرد: ایجاد شهرک ­های صنعتی تخصصی گوانگژو در گرگان که توسط شهرداری گوانگژو پیشنهاد داده شده بود جزو اولویت ­هایی است که از سوی شهرداری مورد پیگیری قرار خواهد گرفت. 

 

وی به برنامه ­های توسعه پایدار اشاره و اظهار کرد: به منظور بهره مندی از کمک­ های رسمی برای توسعه پایدار مقرر شد طرح­ هایی با محوریت محیط ­زیست، منابع طبیعی و حمل و نقل پایدار تعریف شود تا بتوانیم از ظرفیت ­های گوانگژو و کمک­ هایی در قالب وام­ های بلندمدت که از سوی طرف چینی تامین می­ شود، استفاده کنیم.

 

وی از پیگیری سازمان جهاد کشاورزی استان در خصوص ایجاد شرکت مشترک برای خشکه ­کاری برنج خبر داد و در ادامه گفت: در این نشست همچنین مباحثی در حوزه­ های صنعت کشاورزی و غذایی، ایجاد فضای اختصاصی برای پارک علم و فناوری در شهر شنژن چین و تبادل غرفه ­های نمایشگاهی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

تاکید استاندار بر توسعه همکاری گرگان - گوانگژو

شهردار گرگان تصریح کرد: در حوزه مدیریت شهری نیز مقرر شد پروژه ­هایی در قالب شهر هوشمند با همکاری شهرداری گوانگژو تعریف شود و در اولویت برنامه ­ها قرار بگیرد.

 

عبدالرضا دادبود در ادامه بیان کرد: برگزاری سمپوزیوم با محوریت موضوعات تاریخی و باستان­شناسی ایران و چین و سایر حوزه ­های فرهنگی، امکان همکاری در زمینه تولید فیلم باتوجه به اعلام آمادگی کارگردانان معتبر ایرانی و ایجاد روابط در رشته ­های ورزشی پرطرفدار استان مانند بسکتبال، والیبال و کبدی در دستور کار این نشست قرار گرفت.

 

دادبود به ایجاد باشگاه دیپلماتیک اشاره کرد و گفت: راه ­اندازی باشگاه دیپلماتیک با مشارکت بخش خصوصی در شهرداری با موضوعات صنایع دستی و فرهنگی ملل به ویژه گوانگژو و رستوران ­های بین ­المللی مورد بحث قرار گرفت.

 

وی در پایان گفت: استاندار محترم نیز با تاکید بر استفاده از ظرفیت ­های استانی به ویژه در زمینه منطقه ­آزاد، بازرگانی و ایجاد شهرک­ های گلخانه ­ای گسترش و توسعه هرچه بیشتر روابط گرگان و گوانگژو را خواستار شد.

انتهای پیام/ الف


بازگشت