صفحه اصلي > اخبار شهرداری > خبر خوش برای فعالان اقتصادی؛ ایجاد سامانه بی‌واسطه روابط اقتصادی «ایران» و «چین»

خبر خوش برای فعالان اقتصادی؛ ایجاد سامانه بی‌واسطه روابط اقتصادی «ایران» و «چین»


18 آبان 1399, 11:24. نويسنده: کارشناس3

به گزارش مرکز روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری گرگان، شهردار گرگان از تشکیل سامانه بی‌واسطه روابط اقتصادی در زمینه صادرات و واردات مواد غذایی میان دو کشور ایران و چین خبر داد.

 

عبدالرضا دادبود در خصوص راه‌اندازی این سامانه اظهار داشت: دولت چین به منظور ایجاد ارتباط بی‌واسطه میان صادرکنندگان و واردکنندگان محصولات غذایی در دو کشور ایران و چین، یک بستر آنلاین راه اندازی کرده است.

 

دادبود افزود: سرکنسولگری ایران در جنوب چین از شهرداری گرگان درخواست کرده بر اساس تفاهم‌نامه با شهر گوانگجو، در رابطه با این سامانه به فعالان اقتصادی اطلاع‌رسانی کنیم‌.

 

وی خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه حضور در کشور چین هزینه بالایی برای فعلان اقتصادی ایران دارد این سامانه زمینه ارتباط بدون واسطه با طرف چینی را میسر می‌سازد.

 

به گفته شهردار گرگان، این محصولات غذایی شامل گوشت و مرغ، میوه و سبزیجات، محصولات دریایی و کشاورزی، غذاهای فراوری شده، نوشیدنی‌ها، چاشنی‌ها، لبنیات و میان‌وعده‌ها هستند.

 

دادبود ادامه داد: در این سامانه یک مترجم زبان قرار دارد که اظهارات طرف ایرانی را به زبان چینی ترجمه می‌کند.

 

وی تصریح کرد: افراد حقیقی و حقوقی به منظور ثبت‌نام در این سامانه می‌توانند از طریق اتاق بازرگانی اقدام کنند و پس از گذشت حدود سه هفته این ارتباط برقرار می‌شود.

 

شهردار گرگان گفت: پس از برقراری ارتباط، به مدت یک و نیم ساعت فرصت برای ثبت تقاضا و درخواست طرف ایرانی شکل می‌گیرد.

 

دادبود اظهار داشت: از اتاق بازرگانی و سایر نهادهای اقتصادی خواسته‌ایم اشخاص واجد شرایط را به سرکنسولگری ایران در شهر گوانگجو چین معرفی ‌کنند.

 

لازم به ذکر است، در آبان سال 97 یک تفاهم‌نامه همکاری میان شهرداری‌های گرگان و گوانگجو چین منعقد شده است.


بازگشت