صفحه اصلي > اخبار شهرداری > رفع سد معبر درخواست شهروندان است/ با ماموران خاطی برخورد خواهد شد

رفع سد معبر درخواست شهروندان است/ با ماموران خاطی برخورد خواهد شد


22 مهر 1399, 13:08. نويسنده: کارشناس3

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری گرگان، آرش فولادیان در خصوص تصاویر منتشر شده از ماموران رفع سد معبر شهرداری گرگان در شبکه‌های اجتماعی اظهار کرد: در این راستا به دستور دکتر دادبود شهردار گرگان معاون خدمات شهری و مدیر دستگاه نظارتی (حراست ) شهرداری گرگان عهده دار بررسی ماجرا و برخورد با متخلف یا متخلفان احتمالی شدند.

سرپرست روابط عمومی شهرداری گرگان تصریح کرد: رفع سد معبر بر اساس قانون بر عهده شهرداری‌ها گذاشته شده و خواسته اغلب شهروندان و به ویژه کسبه و بازاریان سطح شهر است که روزانه به صورت حضوری و یا از طریق سامانه 137 و اپلیکیشن شهریار درخواست رفع سد معبر دارند و شهرداری‌ مکلف است نسبت به رفع سد معبر اقدام کند.

وی اضافه کرد: متاسفانه در طول اجرای ماموریت توسط ماموران شهرداری، افرادی که از قانون تمکین نمی‌کنند نسبت به اجرای قانون و رفع سد معبر واکنش‌های مختلف و بعضا بسیار زننده‌ای با ماموران دارند و متاسفانه فحاشی می نمایند که باعث ایجاد تنش می‌شود که اغلب در تصاویر منتشر شده منعکس نمی شود،حضور ماموران شهرداری برای رفع سد معبر ابتدا با تذکرات پی در پی به خاطیان و سپس تذکرات جدی تر و در نهایت در صورت عدم همکاری  با جمع آوری موانع ایجاد سد معبر همراه خواهد بود و روزانه ده ها مورد انجام میگیرد که فقط در موارد معدودی به دلیل واکنش بسیار تند و فحاشی فرد خاطی ، تنش بالا میگیرد و غالبا همین صحنه های پایانی  منتشر میشود که دربرگیرنده تمام ابعاد ماجرا نبوده و عمدتا تلاش میشود با تحریک احساسات مردم مانع اجرای قانون شوند.

فولادیان بیان کرد: در این راستا سعی شده با هماهنگی‌های انجام شده با دستگاه‌های قضایی و انتظامی از ظرفیت‌های قانونی موجود با افراد متخلف و هنجارشکن استفاده شود.

فولادیان با اشاره به درک وضعیت معیشتی این روزهای مردم اضافه کرد: نکته قابل توجه وقوع تخلفات و جرائم در سایه دستفروشی است که متاسفانه تبعات اجتماعی جبران ناپذیری را رقم زده و می‌زند.

وی در پایان با تاکید بر دستور اکید دکتر دادبود شهردار گرگان بر برخورد با ماموران متخلف احتمالی گفت: برخورد با دستفروشی و ایجاد سد معبر در شهر گرگان با توجه به خواست شهروندان و جلوگیری از پیامدهای نامناسبی که دارد و همچنین وظیفه مندی قانونی شهرداری ها ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/س


بازگشت