صفحه اصلي > اخبار شهرداری > آغاز طرح تشکیل گروه‌های داوطلب واکنش اضطراری محلات توسط شهرداری گرگان

آغاز طرح تشکیل گروه‌های داوطلب واکنش اضطراری محلات توسط شهرداری گرگان


29 اردیبهشت 1399, 15:00. نويسنده: کارشناس3

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی روابط عمومی شهرداری گرگان، عبدالرضا دادبود اظهار کرد: با توجه به اینکه کشور و بخصوص استان گلستان با حوادث و مخاطرات طبیعی و غیر طبیعی زیادی از قبیل زلزله، سیل، طوفان و ... روبرو است، نیاز است آمادگی همه جانبه مردم و مسوولان در مقابله با حوادث وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: در زمان وقوع بحران‌ها، خدمت‌رسانی سریع و به موقع جزء مهمترین مسائلی است که به طور قطع در لحظات نخست وقوع بحران، مشارکت مردمی نقش موثر و حیاتی است.

شهردار گرگان بیان کرد: طبیعی است که در دقایق نخست وقوع بحران نزدیکترین افرادی که می‌توانند در محل حاضر بوده و با آشنایی کامل نسبت به موارد مدیریت بحران، امدادرسانی و حتی اطلاع‌رسانی درست به دستگاه‌های امدادی را اجرایی کنند، مردم هستند.

دادبود با اشاره به اینکه حتی در مسائل پیشگیرانه، نقش مردم بسیار پررنگ و تاثیرگذار است، گفت: در همین راستا ایجاد تشکل‌های کوچک، کارآمد و دانش محور در سطح محلات یکی از ضروریات در شهرها به شمار می آید که شهرداری گرگان این طرح را با جدیت در دستور کار خود قرار داد.

وی متذکر شد: هدف نهایی از اجرای این طرح تقویت ظرفیت ساکنان محلات در زمینه آمادگی، واکنش سریع و بازسازی پس از حوادث به منظور کاهش مخاطرات از طریق توانمند سازی شهروندان در محلات است.

دادبود بیان کرد: جلسات کارشناسی و تخصصی طرح در حال انجام است و به زودی نتیجه آن با بهره‌گیری از توان دیگر دستگاه‌های همکار همچون فرمانداری، اداره‌کل مدیریت بحران استانداری، اورژانس، هلال احمر و نیروی انتظامی اعلام و طرح توسط شهرداری گرگان اجرایی خواهد شد.

انتهای پیام/س


بازگشت