صفحه اصلي > اخبار شهرداری > سمپاشی درختان معابر سطح شهر با استفاده از سموم ارگانیک

سمپاشی درختان معابر سطح شهر با استفاده از سموم ارگانیک


26 اردیبهشت 1399, 15:11. نويسنده: کارشناس3

به گزارش مرکز اطلاع رسانی روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری گرگان، یحیی ستوده نیا از شروع طرح سمپاشی درختان معابر با سموم ارگانیک خبر داد و گفت: با شروع فصل بهار و رشد گیاهان و همچنین با توجه به شرایط مساعد محیطی جهت زادوولد و تهاجم آفات گیاهی از جمله شپشکها، در صورت عدم کنترل و رسیدگی به موقع، آسیب جبران ناپذیری به درختان وارد میشود.

وی بیان کرد: با توجه به نوپا بودن طرح استفاده از سموم ارگانیک در گرگان، به منظور ارزیابی میزان تاثیر این رویکرد، برای نخستین بار، به صورت پایلوت بر روی درختان معابر شهری میزبان از جمله نارنج و زیتون، در چند نقطه از شهر در حال اجرا می باشد.
رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری گرگان در خصوص زمان عملیات سمپاشی درختان تاکید کرد: عملیات سمپاشی در شهر، به دلیل کمتر بودن تردد در ساعات شبانه، در این زمان انجام میگیرد و حتما روز قبل از شروع عملیات سمپاشی، با نصب بنر در محل عملیات به شهروندان عزیز اطلاع رسانی می گردد.

ستوده نیا با ابراز امیدواری در خصوص اثربخشی سموم ارگانیک متذکر شد:
میزان اثربخشی این سموم در مقایسه با سموم شیمیایی در حد قابل قبول می باشد کما اینکه مانع آلودگی زیست محیطی نیز میشوند. همچنین جهت حفظ سلامت شهروندان و محیط زیست، کنترل آفات در سایر نقاط شهر نیز به توصیه کارشناسان متخصص گیاهپزشکی با سموم کم خطر انجام میگیرد.

ستوده نیا گفت : شهروندان گرگانی میتوانند در صورت نیاز با شماره سازمان تماس گرفته و از خدماتی مانند سمپاشی رایگان درختان داخل منزل خود برخوردار شوند.

سمپاشی درختان معابر سطح شهر با استفاده از سموم ارگانیک

سمپاشی درختان معابر سطح شهر با استفاده از سموم ارگانیک

انتهای پیام/س


بازگشت