صفحه اصلي > اخبار شهرداری > توسعه گردشگری شهری دستور کار جدی شهرداری گرگان

توسعه گردشگری شهری دستور کار جدی شهرداری گرگان


9 مرداد 1398, 14:06. نويسنده: کارشناس3

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی روابط عمومی شهرداری گرگان، عبدالرضا دادبود صبح امروز در دیدار سفیر اتریش در ایران، اظهار کرد: جاذبه های گردشگری و  طبیعی گرگان مورد توجه بسیاری از گردشگران و علاقمند به طبیعت‌گردی در ایران و خارج از کشور است.

وی ادامه داد: با توجه به این ظرفیت‌ها، شهرداری گرگان توسعه گردشگری شهری را در دستور کار خود قرار داده و در همین راستا توسعه روابط بین‌الملل هم به صورت جدی در دستور کار شهرداری گرگان قرار دارد.

شهردار گرگان تصریح کرد: شهرداری گرگان در حال حاضر با شهر گوانگجو چین و اکتائو در قزاقستان تفاهمنامه همکاری دارد و با شهرهایی در ترکیه، اسپانیا و پرتقال هم مذاکراتی برای توسعه روابط بین‌المللی شهری انجام داده‌ایم.

دادبود بیان کرد: در این روابط بین‌المللی در حوزه‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی و گردشگری باب فعالیت‌های مختلف را باز کرده‌ایم و در صورت تمایل آمادگی برقراری زمینه مناسبات فرهنگی، اقتصادی، گردشگری و آموزشی را با یکی از شهرهای اتریش داریم.

وی گفت: یکی از مهمترین موضوعاتی که در دنیای امروز باید به آن توجه کرد، موضوع توسعه گردشگری است و در این راستا شهرداری گرگان پروژه‌های مختلفی را طراحی کرده که بخشی از آن اجرا شده و بخشی از آن هم در حال اجرا است.

فرماندار گرگان نیز در این نشست ضمن تقدیر از تلاش‌های شهرداری گرگان برای توسعه همه جانبه شهر، گفت: شهر گرگان از سبقه تاریخی بالایی در منطقه شمال کشور برخوردار است.

محمد حمیدی گفت: یکی از موضوعاتی که کمتر در جذابیت‌های شهر گرگان به آن پرداخت شده، رتبه نخست شهرداری گرگان در میزان شادی و برگزاری مراسم‌های شاد در کشور است.

وی اضافه کرد: قدمت تاریخی و آثار باستانی موجود در گرگان و شاد بودن مردم این شهر باعث می‌شود ما حضور گردشگران زیادی را در گرگان داشته باشیم و از سوی دیگر این پتانسیل‌ها، توجیه سرمایه‌گذاری در شهر به ویژه در حوزه گردشگری را  افزایش می‌دهد.

توسعه گردشگری شهری دستور کار جدی شهرداری گرگان


بازگشت