صفحه اصلي > اخبار شهرداری > خدمات امدادی آتش‌نشانی در حادثه واژگونی خودرو شب گذشته در گرگان

خدمات امدادی آتش‌نشانی در حادثه واژگونی خودرو شب گذشته در گرگان


14 دی 1397, 19:39. نويسنده: کارشناس3

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی روابط عمومی شهرداری گرگان، مهدی قره‌قاشی در خصوص اقدامات انجام شده درباره حادثه واژگونی شب گذشته خودرو در زیرگذر گلشهر گرگان اظهار کرد: حادثه شب گذشته توسط همکاران در مرکز اطلاع‌رسانی روابط عمومی شهرداری گرگان به مرکز 125 آتش‌نشانی اطلاع‌رسانی و بلافاصله تیم امدادی ایستگاه شماره سه آتش‌نشانی گرگان به محل اعزام شد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه حادثه مجروح و یا مصدوم نداشت، اقدامات ایمن‌سازی محیط و رفع خطر آغاز شد و با توجه به واژگونی خودرو در مرحله اول همکاران سعی کردند از موضوع عدم نشت سوخت خودرو اطمینان حاصل کنند.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گرگان تصریح کرد: پس از این موضوع، خودرو به وسیله خودرو آتش‌نشانی و کمک شهروندان و تلاش همکاران از حالت واژگونی خارج، ایمن‌سازی و تحویل پلیس راهور و صاحب خودرو شد.

قره‌قاشی بیان کرد: نکته مهم در این حادثه در ابتدا همکاری خوب مردم و اقدام سریع پلیس برای جلوگیری از تردد خودروها در سطح محور برای ایمن شدن محیط حادثه و پیشگیری از حادثه‌ای دیگر بود.

وی بیان کرد: نکته مهم در اینگونه حوادث اطلاع‌رسانی سریع به دستگاه‌های امدادی است و شهروندان باید بر این نکته توجه داشته باشند که در سطح شهر حوادثی از این دست همانند واژگونی خودرو، محبوس شدن فرد حادثه دیده در خودرو و یا پرت شدن در نقطه حادثه‌خیز، حریق و یا انفجار خودرو و موارد مشابه که احتیاج به اقدامات امدادی و ایمن‌سازی محیط وجود دارد، در کمترین زمان ممکن باید موضوع به آتش‌نشانی، پلیس و در صورت مجروح و یا مصدوم داشتن حادثه به اورژانس اطلاع‌ دهند.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گرگان بیان کرد: زمان در اقدامات امداد و نجات بسیار حائز اهمیت است و تقاضا داریم شهروندان مسیر را برای رسیدن تیم‌های امداد و نجات باز بگذارند تا آمبولانس و خودروهای نجات بتوانند به سرعت به محل حادثه برسند.

قره‌قاشی به دیگر خدمات این سازمان در 24 ساعت گذشته اشاره کرد و گفت: اطفا حریق دو خودرو در یک تعمیرگاه و در میدان مفتح گرگان در ساعت 10 و 34 دقیقه و 12 و 57 دقیقه، اطفا حریق آتش‌سوزی منزل در ساعت 14 و 51 دقیقه در کوی مهرگان گرگان و رفع خطر در منازل به دلایل مختلف از جمله ماموریت‌های آتش‌نشانی گرگان در روز گذشته بوده است.

وی در پایان بیان کرد: با توجه به قرار داشتن در فصل سرد سال، همچنان تاکید می‌کنیم شهروندان نکات ایمنی در خصوص نحوه نصب شیلنگ‌های گاز، اطمینان از سالم بودن بخاری و لوله دودکش، باز بودن مسیر دودکش و ایمن بودن خروجی لوله دودکش به نجوی که باعث خاموش شدن شعله بخاری یا دستگاه گرمایشی و انتشار گاز و گاز منواکسید کربن داخل محیط نشود را مورد توجه قرار دهند تا خدای ناکرده شاهد حوادث مختلف به ویژه حوادث منجر به فوت نباشیم.

 


بازگشت