صفحه اصلي > اخبار شهرداری > حرکت رو به جلوی شهرداری گرگان به سمت شهر خلاق

حرکت رو به جلوی شهرداری گرگان به سمت شهر خلاق


10 دی 1397, 13:32. نويسنده: کارشناس3

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی روابط عمومی شهرداری گرگان، مهستی قدس‌ولی در خصوص اقدامات انجام شده توسط شهرداری گرگان در راستای پیوستن به شبکه شهرهای خلاق اظهار کرد: در راستای دستیابی به توسعه پایدار شهری از طریق عامل راهبردی خلاقیت و ایجاد بستر گفت‌وگوی شهرها و تبادل فرهنگ‌های شهری خلاق در زمینه‌های مختلف، در سال 2004 شبکه شهرهای خلاق در یونسکو شکل گرفت.

وی ادامه داد: طراحی، صنایع دستی و هنرهای بومی، موسیقی، فیلم، ادبیات و رسانه بخشی از محورهای پیوستن شهرها به یونسکو در قالب شهر خلاق است.

مدیر دفتر توسعه گردشگری شهرداری گرگان خاطرنشان کرد: در کشور ما هم با توجه به وجود زمینه‌های فعال خلاقیت در حوزه‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی و هنری که قابلیت عرضه به دنیا و بالا بردن جایگاه شهرها و شهرداری‌های کشور و رشد گردشگر‌پذیری و رونق اقتصاد و فرهنگ شهری را دارند تصمیم ورود به این شبکه شکل گرفت.

قدس‌ولی بیان کرد: به تبع این امر، شهرداری گرگان نیز در دیدگاه مدیریت فعلی و توسعه پایدار مبتنی بر فرهنگ در این حوزه، اقداماتی را در دستور کار خود قرار داده است.

وی اضافه کرد: تقویت این نگاه مدیریتی به دلیل شرایط کنونی شهرداری‌ها که با بحران درآمدزایی و منابع پایدار درآمدی مواجه هستند، برای ایجاد زمینه درآمدزایی و تولید ثروت به شکل پایدار یک ضرورت محسوب می‌شود.

مدیر دفتر توسعه گردشگری شهرداری گرگان تصریح کرد: این رویکرد به منظور جذب گردشگر از طریق تقویت زیرساخت‌ها، از جمله تجاری‌سازی تولیدات هنری، صنایع خلاق و بومی و توانمندسازی اقتصاد محل یک امر مهم محسوب می‌شود.

قدس‌ولی گفت: شهرداری گرگان از چند ماه گذشه برای فعالیت در هفت محور ملاک عضویت شبکه شهرهای خلاق، فعالیت خودش را آغاز کرده که پس از نتایج نهایی اقدامات کارشناسی، مستندات و توانمندی‌های موجود را به دفتر یونسکو ارائه خواهد داد.

وی در پایان گفت: با توجه به نگاه مدیریت فعلی در شهرداری گرگان و فعالیت‌های شبانه‌روزی همکاران در سطوح مختلف، می‌توان آینده روشنی را برای گرگان دید.


بازگشت